2009 m. birželio 16 d., antradienis

Savaitgalio veiksmas

Pagaliau laisvas vakaras (vakar gi Protų kovos vyko ir komanda "Meška avietyne" ten dalyvavo) ir galiu parašyt, kas vyko savaitgalį.
O vyko daug gerų dalykų. Pirmąkart su baidare plaukiau, o va :) Buvo visai nebaisu, nors tikrai bijojau iki tol, kol įlipau į baidarę ir pajutau, kad nieko čia tragiško. Aš nelabai mėgstu vandens telkinių, nes nemoku plaukti, che. Bet gi davė liemenes :)
Taigi va, penktadienio vakare išsikraustėm į Jurbarką iš namų su pilnom kuprinėm daiktų, palapinėm miegmaišiais ir kompais. O kam kompai, paklausit? O tam, kad niekas nepavogtų, nes bute - tai brangiausia aparatūra ir kažkaip saugiau, kai jie keliauja kartu. Ne, nekeliavo su baidarėm... Palikom Jurbarke saugiai.
Plaukėm Jūros upe nuo Kvėdarnos iki Pajūrio miestelio.
Ready to go
Pasiėmėm aštuonias baidares ir į trasą. Upė tikrai graži: pasitaiko ramaus plaukimo, pasitaiko slenksčių ir brastų. Pievose karvės ganosi. Pakrantės apaugusios žolynais ir kvepia ajerais. Neapsivertėm su baidare, kas atrodė labai įmanoma, bet nėra taip lengva. Kaip sakoma, reikia protingai baidariuot ir neleisti baidarei ant slenksčio susiskersuot. Porą kartų pasikabinom ant akmenų, bet brolis timptelėjo baidarę ir viskas toliau ėjosi puikiai.
River sides
Šeštadienį nebuvo nė lašo lietaus. Tiesiog fantastiška diena plaukimui: nekaršta, nešalta, ramu ir energija tryško per kraštus.
Pilna upė žioplių :)
Tie paskutiniai žiopliai - tai mes su broliu. Labai vykęs tandemas.
Plaukėm plaukėm, pietavom, vėl plaukėm ir vakarop pradėjom dairytis viečikės nakvynei. Radom pievą. Su karvėm. Dviem. Vakarienei buvo pilnas puodas troškinio. Vakaronė ir aišku, palaimingas miegas, kurį tos karvės drumstė. Keistokas jausmas. Guli palapinėj ir girdi garsų kvėpavimą ir uostymą šalia palapinės. Ir tokia mintis: "o ji nesugalvos užlipt?" Klausiu brolio: čia karvės šnopuoja, kaži neužlips ant palapinės? Brolis: tai pakvėpuos ir nustos, o paskui išeis :)
Sekmadienio rytas buvo su lietučiu, kas mūsų tikrai nedžiugino. Žinojom, kad reikės plaukti, nes niekas negali privažiuoti prie stovyklavietės... Su karvėm...
Cows
Bet susirengėm beveik visus drabužius, turėjom apsiaustus nuo lietaus, aš turėjau botukus, kurie, pasirodo, daug kam buvo didelis atradimas, tinkamas turistaujant. Tikra patogu. Apsimauni vilnones kojines, o kad ir peršlaps, vis tiek išliks šilta kojoms.
Rainy day
Nelabai linksmas vaikas atrodau, bet kai gavau pusryčius, viskas buvo jau gerai. Pirštinės irgi buvo labai gerai. Nepritrynė daugiau rankų nuo irklo, bet jas nusimovus, pasirodė kita blogybė - pirštinės rankas nudažė taip juodai, kad tik po begalinių vargų pavyko švariai nusišveisti. Kitam kartui reikės kokias nors protingesnes pirštinaites įsigyti.
O beje, pusryčiai buvo tikrai nerealūs :)
Breakfast
O apačios bulvytės ir morkytės.
Gerai nusiteikę, išplaukėm lietaus merkiami iki punkto, iš kurio tikėjomės, kad paims dėdė - baidarių savininkas.
Na, nuotaika plaukiant gal ir nebuvo labai saulėta, nebuvo didelių pokalbių, bet nebuvo ir labai blogai. Tik nervino, kad sėdžiu baloj, kelnės sušlapo visai visai... Kitam kartui jau žinau, kad būtų gerai turėti ir neperšlampamas kelnes.
Pasiekėm užsibrėžtą tikslą. Nuplaukta 23 km per porą dienelių. O jau laimingi visi buvo susėdę šiltai į autobusiuką. Ir jau žinau, kad visi tikrai vėl nori plaukti :) Bent jau mes su broliu tai tikrai. Gal net ir šią vasarą pavyks pasiplaukiot dar kur nors.
Nuovargis šiek tiek jautėsi. Iš pečių sparnai pradėjo dygti ir kojas kažkodėl maudė. Bet užtat koks geras miegas buvo.
Šį savaitgalį užskaitau šimtu procentų ir lietus mums tikrai nebaisus.

10 komentarų:

 1. Faina išvyka, matosi :) O paslkutinis kadras išvis liuks!

  AtsakytiPanaikinti
 2. aga, tiesą sakant nesitikėjau, kad plaukioti baidare taip smagu :) o tam puode išvirtas maistas būna dieviškas...

  AtsakytiPanaikinti
 3. blemba, kaip as tau pavydziu..... ir as ten turejau but.... bet as juk darbo zmogus :) smagu uz jus ;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Oi kaip as tau pavydziu :) omes taip ir neisplaukem...Issigandom salto oro ir nesinorejo rizikuot su Ievos koja, nes ja vis dar skauda...

  AtsakytiPanaikinti
 5. @Jurbarko_IT: kitąkart prašom pasireguliuoti darbus ir savaitgalį leisti poilsiaujant :)
  @Eugenijus: na, su skaudančia koja tikrai nereikia dar rizikuoti...

  AtsakytiPanaikinti
 6. Aš šį savaitgalį plauksiu. Ir bijau lietaus. Nes praėjusį sekmadienį prabudom palapinėj upės pašonėj, o jautėmės kaip saloj. Lijo ir lijo. Bjauru. Bet ūpą kaip tik gelbėjo per lietų praplaukiančių baidarių garsai:)

  AtsakytiPanaikinti
 7. blogo oro nėra - yra bloga apranga ;)
  manau, jei apsišarvuosit gerais drabužiais, tikrai nieko ten baisaus nebus. rekomenduoju botus ir nuo lietaus visokių gerų daiktų pasiimt. o per lietų irgi smagu plaukt su smagia kompanija :)
  kur plauksit?

  AtsakytiPanaikinti
 8. Supavydėjau :)
  O gera kompanija + geri drabužiai – ir blogas oras yra nebaisus :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Širvintų rajone, Vilma:) Man bus pirmas kartas:)

  AtsakytiPanaikinti
 10. @ Linas: nėr ko pavydėt, reikia imti ir plaukti :)
  @ cgedas: va jau įdomu :D man šitas irgi pirmas ir tikrai vykęs.

  AtsakytiPanaikinti