2009 m. birželio 1 d., pirmadienis

Tarybiniai kiemai užkniso juodai

Vat kokį grožį radom šįryt grįžę iš kaimo savam kieme prie daugiabučio Justiniškių mikrorajone:
Kiemas
Čia kažkas nusprendė taip išspręsti parkavimosi ypatumus prie vieno iš Taikos gatvėj esančių namų. Mat seniūnijai pasirodė tai geriausia išeitis, kad gyventojai nerasdami vietos kieme, nestatytų autotransporto priemonių ant pievos (kokia čia pieva, čia jau visiškas arimas!!!). Maždaug, sugalvojo, kad vėžys išgydomas vaistais nuo slogos...
Pasiskambinu į seniūniją sužinoti, ar tai jie uždėjo tas klombas, ar tai nebus savavališka pensinykų užgaida (gi jie neturėdami kas veikt prisimąsto veiklos, kaipo išsikvieti policininkus ir užbauduoti vairuotojus, kurių auto stovi arčiau langų. Smirda mat...) Pasirodo, taip, tai seniūnijos darbas. Sakau, man trukdo praeit, pravažiuot su dviračiu, ir motinos su vaikais vežimėliuose nepraeina. Atsakymas: "tai mes pamatavom, turi tilpti." Jė, right, o kaip dėl dvynukų vežimėlio arba invalido???
Kitas daiktas: kaip prisiparkuoti aikštelėj? Gerai, kad esi patyręs vairuotojas ir sugebi išsisukinėt ir pasistatyt mašiną prie krašto. Vat panašiai kiemo aikštelė atrodo apie pietus:
Kiemas
Įsivaiduokit, kas daros, kai visi grįžta iš darbų... Kas belieka, naudotis pieva ir šaligatviu...
Taigi, su dėde iš seniūnijos šiek tiek apsibarėm, bet jis labai maloniai išklausė mano priekaištus, nesmagiai pasijuto, pašnekėjom ir apie tai, kokia šūdina situacija miegamuosiuose rajonuose su parkavimais... Aš daviau jam pasiūlymą spręst problemą: toj vietoj, kur vadinama pieva, praplėsti stovėjimo aikštelę. Juk nieko labai daug nereikia: nuimti velėną, išlyginti ir pripilti grubios skaldos (čia toks variantas šovė), bet gali būti ir kiti nelabai prabangūs variantai, kad galima ir dar kitaip padaryti už nedidelius finansus. Gi nieks šiais laikais nesimėto pinigais. Ir ką jūs manot, mano pasiūlymas buvo teigiamai priimtas ir seniūnija būtų už tokios aikštelės plėtimą. Ką gi, maloniai jau paskui pasišnekučiavom, pakvietė užsukti į svečius su iniciatyvinės grupės paraiška. Šiandien kaimynams išplatinau skrajutes su informacija. Radau jau vieną interesantą, kuris labai sielojosi, kad turėjo eit į mentūrą aiškintis ne kartą dėl baudų už neleistinoj vietoj paliktą auto. O tai ką daryt? Auto juk reikia kažkur pasistatyt... Tie tarybiniai žmonės visiški debilai, projektuotojai visiški neišmanėliai. Šitokią skylę sumąstyt tai čia, aš nežinau, lopų lopu reikia būt...
Ech... Bėda dar viena šitam kieme. Pažiūrėkit į antrą nuotrauką. Tolesniam krašte pradedant nuo raudono tranto, stovi trys laužai, kurie nenaudojami jau metai laiko. Tas pilkas golfas dar ir sudaužytas. Ir visiems px kad jos užima vietą. Trys laužai stovi, o tvarkingų auto savininkai turi aiškintis su policija... Dar girdėjau viena kaimynė tris kartus baudą mokėjo už negerai priparkuotą mašiną prie savo namo. Absurdas. Turi butą, jame gyveni, o savo transporto negali pasistatyt. Tiems trims užkišau lapukus su paraginimu išsitempti nenaudojamas (arba naudojamas kaip sandėliukas) transporto priemones. Jei artimiausiu metu jos nedings, teks kviestis priverstinio nutempimo tarnybą.
Aš šiandien labai buvau supykus. Dar čia išsiliejau, tai gal mano iniciatyva neišblės ir kaip nors su kaimynais išspręsim nesąmoningų tarybinių kiemų plėtimo klausimą...

19 komentarų:

 1. Tikrai, kad šaunuolė! Palaikau. O dėl senų trantų gali jau skambint, kad išvilktų, netikiu, kad jų savininkai tuo pasirūpins.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai pagirtina tavo iniciatyva :)
  Dėl senų trantų - pas mus kieme irgi du stovėjo. Kai atostogavau, kaimynai surengė akciją "išvalyk stovėjimo aikštelę". Grįžau ir nežinojau, juoktis ar verkti. Mat du trantelius paprasčiausiai ėmė ir pastūmė toliau ant žolės :D Aišku, prie pat laiptinės vietos atsirado, bet problema nedingo - tie sandėliukai ant ratų vis dar užimą vietą, tik jau kitur...

  AtsakytiPanaikinti
 3. jau turiu du interesantus. šiandien bus projekto rašymas. bet kaip visi kaimynai jau įsipykę su šia problema, kad net pasiryžę bet kiek mokėti, kad tik būtų kieme tvarka :)
  P.S.: ar pastebėjote tą susirūpinusį veidą prie opelio vairo? :D

  AtsakytiPanaikinti
 4. Del nevaziuojanciu masinu paskambinkit i policija ir jie greitaqi viska sutvarkys. Radau uzsirasius tokius numerius: 231 2584 arba 212 1083. As savo kiema taip esu isvalius nuo 8 masinu :) Sekmes ;)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Šaunuolė, tikrai:)Beje, jūs kai ten prie nuovados arčiau gyvenat, tai jus turbūt dažniau pareigūnai krato.

  Dar klausimas: kas ant opelio stiklo kairiam krašte veiduką nupiešė? Tobula:)

  AtsakytiPanaikinti
 6. aš nupiešiau :D nes nu nuotaika tai totaliai tokia buvo.
  o krato tai karts nuo karto. užkiša visokius įspėjimus ir t.t. man tai pikta buvo, kad ne tik kad policininkas vaikšto apie mašinas, bet dar kažkoks civilis pensininkas. ir rodo, ir aiškina... fui

  AtsakytiPanaikinti
 7. Man irgi kvaila. Maždaug: ant žolės statyt negalima, o platint aikštelę pinigų (dažniausiai) nėra. Nors nusišaut - esi verčiamas daryt pažeidimą, o po to už jį susimoki. Puikus valdymo būdas. Kita vertus, aišku, valia turi kilti iš paprastų žmonių, kaip tamsta ir elgiatės:)

  AtsakytiPanaikinti
 8. bet tai pavyzdžiui, visi žino šitą nelemtą kiemų problemą, bet kad iš valdžios (šiuo atveju seniūnijos) kas ką nors pasiūlytų, tai ne...
  maždaug: galimybė plėsti aikšteles yra, bet tai ne mūsų bėda.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Pinigų trūkumas, škias:) Gal reiktų rinkti seniūnus tiesiogiai? O gal čia bendrijų kompetencija?

  AtsakytiPanaikinti
 10. aš nežinau :)
  bet kad ir pinigų trūkumas...
  ok, ateikit pas žmones ir sakykit: vat susimetat kaimynai po kiek tais pinigų, mes padarom aikštelę.
  aišku, labai jau čia naivu tokio dalyko tikėtis :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Nes visada atsiras nepatenkintųjų, kurie "niekada ten nestato", žaliųjų, etc. Vienu žodžiu, viską gali išgelbėti tik laikas ir pilietiškos Vilmos:)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Opi problema. Dziaugiuos,kad nereikia su stuo susidurti :)

  AtsakytiPanaikinti
 13. vieną mitsubišį patraukė :D bet taip juokinga. atėjo senis su kibiru vandens, nuplovė mašiną ir pastatė toliau prie bordiūro. tai dabar vėl metus stovės. o kitų mašinų savininkas kažkodėl nesirodo. laukiu pirmadienio :)

  AtsakytiPanaikinti
 14. Kieme švariau:)Kita vertus, tie kiemų pavargėliai turi ir pliusų. Pvz aš, kaip kiemo senbūvis, žinau, kuri mašina mano kieme niekad neišvažiuoja, todėl neradęs vietos ją užstatau. O visokie prašalaičiai, dėl kurių ir pritrūksta vietos, nežino. Taigi beveik visada turiu atsargoje vieną pusvietę. Tik tiek, kad aš ne vienas kiemo senbūvis:)

  AtsakytiPanaikinti
 15. pirma apginsiu projektuotojus - tuo metu, kai statė tuos kiemus, turėti mašiną buvo stebuklas. gi tuščios gatvės buvo, o dviejų juostų kelias buvo pakankamai didelis visai lietuvai :)

  patarimas (kaip darėm mes):
  tiems seniems laužams, jei jų šeimininkams niekas nerūpi, nusukti naktį numerius, o tada pradėt skambinti policijai, kad kieme palikti trukdantys automobiliai. policija privalo ištempti tokius. negražu, bet jei kaimynai kurti, tai ką daryti? :) tai va.

  o dėl statymo ant žolės ir šaligatvių - šiuo klausimu tavęs nepalaikau. jei įsigijai mašiną, galvok kur ją statysi. šaligatvis, pieva, dviračių takas nėra stovėjimo aikštelė. todėl niekada dar nestačiau mašinos taip - jei reikėdavo pastatydavau ir už pusės kilometro nuo namų. pėstysis ar dviratininkas neturi kentėti, kad tu įsigijai mašiną ir neturi kur jos statyti.

  AtsakytiPanaikinti
 16. todėl ir reikėtų subjaurotą pievą, kuri neatlieka jokios funkcijos paversti kuo nors naudojamu, kad pėstieji ir kiemo dviratininkai galėtų pravažiuoti. gretimame kieme mačiau pavyzdį, kaip buvusi pieva šauniai sutvarkytą į šešių vietų aikštelę ir nemanau, kad ten jau taip blogai.

  dar dalykas: o rimtai tie tarybiniai žmonės negalvojo apie rytdieną? kad bus daug automobilių, kad bus daug naujovių, kad bus ir sekso? :)

  AtsakytiPanaikinti
 17. tais laikais niekas negalvojo apie technologijų pažangą. šitas automobilių "sprogimas" rytų europoje vyksta tik maximum 15 metų. tada viskas lėčiau buvo, o kokiais 1980 neįrodytum valdininkams, kad po 40 metų reikės penkiskart didesnių aikštelių :))

  dėl pievos perdarymo į aikštelę - puiku. jei aišku, tai nėra pieva, kur kiekvieną savaitgalį šeimos sėdi ir bimbirį muša. aš savo kieme irgi bandžiau savivaldybę prikalbint vietoj didžiulio nenaudojamo ploto padaryti aikštelę 40-60 automobilių - kažkodėl tai atsisakė, nesaugu, etc. tačiau kol pieva yra pieva ir ji dar atskirta bordiūrais - ji ir yra pieva, o ne stovėjimo aikštelė.

  paprasčiausias būdas, jei reikia sutvarkyti nedidelį plotą (pavyzdžiui tą, nuotraukoj, nudrožtą žemę) - susirenkat visi kaimynai kokį šeštadienį, kol valdininkai nedirba, ir nukasat visą tą plotą, paberiat kokio žvyro, išdeliojat bordiūrus - ir ramu. turit aikštelę.

  AtsakytiPanaikinti