2009 m. liepos 10 d., penktadienis

Aplankykime Nacionalinę dailės galeriją

Jau cgedui pasakojau komentaruose įspūdžius iš apsilankymo po Nacionalinę dailės galeriją.
Šiuo metu ten vyksta Čiurlionio darbų paroda. Labai įdomi idėja jo Zodiako paveikslus dar iliustruoti paveiklų maketais, kuriuos galima liesti ir klausantis per ausines išgirsti skleidžiamus garsus. Jeigu nebūčiau perskaičiusi pas cgedą įrašo apie tuos visus garsus ir skleidžiamą šilumą, gal ir nebūčiau suvokusi pasiklausyti, ką ten šneka per ausines. Nes iš pirmo žvilgsnio taip atrodo, kad visa tai pritaikyta tik akliesiems. Brailio raštu prirašyta tam makete... Kai užsidėjau ausines ir neišgirdau nieko liečiant paveikslą, sunerimau, kad nemoku jo ten liesti, ar dar koks velnias yra. Man paaiškino, kad turi veikti ir kurioj vietoj paspaudus pasakoja apie paveikslą, kas jame pavaizduota. Man grįžus iš konsultacijos vis tiek niekas neveikė. Paklausiu bičiulio, su kuriuo ėjom, ar jis girdi ką nors. Tas irgi nieko negirdėjo. Kol mes ten aiškinomės, kad čia turi veikti, bet neveikia, priėjo apsauginis ir pradėjo viską tikrinti, visus laidus ir pajungimus ir sako: "Taigi čia viskas išjungta..." Ir pagaliau išgirdom garsus per ausines :) Man labiausiai patiko Mergelės paveikslas, nes pradėjus vedžioti ranka po maketą, pasijaučia silpnas vėjelis ir naktinis paukščių ūbavimas. Kai užsimerki, pasijunti esąs naktyje. Liūto paveikslas riaumoja :) O Šaulio paveiksle gali girdėti lanko įtempimo garsą. Daugumoje paveikslų ošia jūra. Palietus saulę - jaučiasi šiluma. Na, žodžiu, prie tų Zodiako ženklų paveikslų praleidom gal valandą. Ekspozicijoms apžiūrėti nedaug laiko beturėjom, tad iš 11 ekspozicijų salių spėjom apžiūrėti tik 3 ir tai prabėgom. Todėl dar vienas (o gal ir ne vienas) vizitas bus numatomas aplankyti išties vertingas ekspozicijas.
Šiek tiek su lankymo laiku jie ten galėtų ką nors pareguliuoti. Savaitgaliais, aišku, būtų idealiausia ten nueiti, bet kaip žinia, savaitgaliai dažnai būna ir taip turiningai suplanuoti, ypač vasarą. O kad darbo dienomis veikia tik iki 19h, tai iš tikro yra per trumpai. Bent jau pirmadieniais ar antradieniai galėtų padaryti lankymą iki, pavyzdžiui, 21h. Tikrai būtų lankytojų tokių kaip aš, kurie normaliai dirba iki 17h. O po darbo paslampinėti spoksant į paveikslus, manau, puiki atsipalaidavimo priemonė po dienos darbų. Bilieto kaina paprastam mirtingajam niekaip neremtinam - 10 lt. Visai padori kaina, nes ta galerija, mano galva, jau tikrai yra lygis Vilniaus miestui.

6 komentarai:

 1. pagal nupasakojimą noriu!
  o tie paveikslai, įdomu, iš Kauno Čiurlionio muziejaus? vaikystėje/paauglystėje teko buvoti.
  gal ir susikaupsiu nueiti...

  AtsakytiPanaikinti
 2. man atrodo, kad iš Kauno. šiaip tai tikrai rekomenduoju nueit. aš tai tikrai dar kartą eisiu, gal net kitą savaitę.

  AtsakytiPanaikinti
 3. O aš jau buvau, buvau :) Ir labai patiko.. Tik salių daug, tad nuvargau bevaikščiodama. Ir viskas tikrai aukšto lygio, tai puiki erdvė geram pusdieniui praleisti..

  AtsakytiPanaikinti
 4. mes tai su draugais nusprendėm, kad neverta plėšytis ir viską peržiūrėt per 3-4h, nes jau pradedi nebekoncentruoti dėmesio. todėl apsilankymams galerijoj galima skirti ne vieną kokį pusdienį, o vis aplankyti skirtingas sales po truputį :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. a beje, su bičiuliu parašėm šiandien laiškus tai galerijai dėl darbo laiko. gal atkreips dėmesį :)

  AtsakytiPanaikinti