2009 m. rugpjūčio 11 d., antradienis

Roka naktys 2009

Street
Roka naktys praėjo savaitgalį. (O aš sakau "roka", nes Sportas taip dainavo: "Roka Naktys, Roka naktys, Roka Naktys". Tai mažumėlę užkabino.)Man vis dar roko naktų laringitas, nes kažkur pamečiau balsą. Labai geras festivalis buvo. Orai tinkami šventei, tik vieną naktį velniškai šalta buvo.
Ready for rock concert
Taip vyksta pasiruošimas koncertui. Užskaitau kombinezoną kaip patogų apdarą belen kokiems tūsams.

Aš gal labai smulkiai neaptarinėsiu, kas kaip ir kodėl grojo, bet noriu pasakyti, kad prisiskaičiusi visokių kritiškų straipsnių supratau, kad vis dėlto, šiam festivaliui reikia ruoštis taip, kad viskas būtų dzin. Man visiškai neįdomu, kad buvo tokios grupės, kurios buvo rokuose kažkelintą kartą, kad atliko visiems žinomas dainas. Bet gi tame ir yra smagumas, kad pamatai sau mielus atlikėjus ir mėgiamus gabalus paklausai, o prie to visada kažkas naujo būna. Festivalį atidarė grupė Siela. Neturiu nuomonės apie juos, bet ji nėra bloga. Neveža jie manęs ir tiek. Pirmąkart mačiau koncertuojantį Jeronimą Milių su grupe Soul Stealer. Na, tai žmogus, kuris turi labai gerą charizmą ir iš jo tikrai užaugs geras dainininkas. Labai užskaitau. Tuo labiau, kad dainos visos buvo girdėtos, nes keliaujant po Slovakiją klausėmės jų naujo albumo. Prieš tai koncertavę Rebelheart'ai nuvylė tiek, kad net neišklausiau iki galo ir ėjau atsigaivinti šaltu alumi karštą vasaros dieną. Ne prisigerti, bet atsigerti. Labai silpnas pasirodymas.
WTF?
Aš čia tikrai ne faką rodau :)

Rojaus tūzus irgi klausiausi iš toliau. O vat dėl tų suomių, kurie buvo penktadienio vinis, tai labai džiaugiuosi. Jie vis žadėjo žadėjo atvažiuoti anksčiau, bet taip ir neatvažiavo. Tad buvo labai džiugu, kad vis dėlto jie surengs pasirodymą roknaktėse. O buvo tūsas geras :) Kažkaip labai linksmas tas vikingiškas vokalistas buvo. Daug daug šypsojosi. Suplėšė visus geriausius gabalus. Apie vodką, apie alų. Ko daugiau reikia :)) Aš kažkaip tikėjaus, kad jie bus labiau vikingai. Bet tikras vikingas tai tik vokalistas buvo su mikrofonu, kuris įmontuotas į kažkokio gyvio ragus. Ai, bet vis tiek buvo labai geras pasirodymas.
Visiems daug klausimų kilo, ką roko naktyse daro alternative comedy atlikėjai Suicide DJs. Bet gi jie faini :) Smagus pasirodymas ir paprastas. Kaip tik užliuliavo geram miegeliui palapinėj. Išmokau šokio naują judesiuką: iškeli kairės rankos smilių į viršų, kojos pečių plotyje ir kaire koja sukinėjies pirmyn atgal. :)
Stovyklavietėj turėjom šaunius kaimynus. Buvo ir draugų, o paskui dar su kitais kaimynais susidraugavom, tai visai smagu buvo tai pas vienus, tai pas kitus pavalgyti šašlykų ir išgerti Nestea Peach su Nestea Lemon :) O jau kaip gerai miegojos po intensyvios kultūrinės ir nekultūrinės programų. Tik kad rytais ne visi normaliai miegodavo. Vis reikdavo garsiai pašūkaut arba klausytis Metallicos visu garsu. Taip taip Wiskey in the jar atsibodo šiek tiek.
Kitą dieną jau nuėjom į daugiau koncertų, kurie vyko Slėnio scenoj. Kažkas blogai buvo su programa. Dar buvo ir trečia scena, bet iki ten nespėjom nueiti. Beje, ta internete skelbta programa ir reali, kurią gavom vietoj, šiek tiek skyrėsi, tad ne visada suprasdavau, kas po ko groja ir kelintą valandą, bet paskui įsivažiavo normaliai. Iš visų koncertavusių Slėnio scenoj labiausiai patiko WOZU.
WOZU
Aš juos mačiau prieš trejus metus roko naktyse ir jau tada patiko, tad šitie metalistai labai šauniai susiklausė, o kur dar pusnuogis bosistas su pasimaivymais visokiais :) Gražu. Ai, dar labai laukėm Sporto, nes aš jų niekad nebuvau mačius, o dainas moku mintinai. Na, manau visi moka jų dainas mintinai. Ypač Ūdrą, kurią vis tiek priprašė atlikti. O didžiausias siurprizas buvo šita daina.

Kas nemėgsta keiksmažodžių, galit neklausyt :) Bet labai geras nihilistiškai jaunatviškas požiūris į šiųdienos aktualijas. Daugiau tokių įstrigusių pasirodymų kažkaip nepamenu toj scenoj. Tik šiek tiek gailiuos, kad ir vėl nepažiūrėjau kaip koncertuoja grupė I.R. ir Moondust, nes vėl reikėjo atsigaivinti šaltu alumi karštą vasaros dieną, o draugai dar žadėjo ir valgyt duoti :) Todėl visas dėmesys buvo koncentruojamas vakaro pasirodymams.
Requiem nemačiau, bet Tomas sakė, kad buvo labai gerai. SBS ir Bix'ai kaip visada su savais prikolais. O labiausiai tai atsišokau švedų pankų Disco ensemble pasirodymo metu. Nuvariau visai visai arti scenos prie tvoros ir taip prisitūsinau su jaunais žmonėmis, kad paskui teko prisėsti ir nebegerti "mineralinio", nes nenorėjau eiti miegoti, o norėjos dar ir vakaro vinį pamatyt. O verta buvo laukti Deathstars pasirodymo, nes aš labai mėgstu gotų/industial/metal stilius ir jų samplaiką.
Deathstars
Labai ginčijosi su manimi draugai, kad jie nėra industrial, bet man nepaaiškins. Aš žinau, kad jie industrial gotai, na gal dar šiek tiek glam, ir man jie labai patinka ir net nemėginkit kitąkart perkalbėt, nes neperkalbėsit, tuo metu gal nusileisiu, bet aš žinau, kas man patinka ir kodėl aš tai klausau. Tai va :)
Vienintelis dalykas, kuris labiausiai nuvylė (po Rebelheartų) - tai Metallica Tribute, kurį atliko Katedra. Nafig. Vrai sugrojo gal ir neblogai, bet Laginauskas kaip vokalistas visiškai netinka Metallicos kūriniams. Ir net nebuvo Die Die Die my darling. Ir tas bjaurus akcentas kaip maaster of pūūpets varė į neviltį...
Taigi viską susumavus - festivalis man asmeniškai buvo labai vykęs ir smagus. Sutikau seniai nematytų žmonių. Sutikau naujų pažįstamų. Pamačiau iš arti J. Milių (o jis nėra toks aukštas kaip kad įsivaizdavau), prisijuokiau iš naktinių bajerių kaip seek and destroy, beigi sparta sugretinant su starka :) Grįžtant namolio su Tomu išgėrėm butelį šampano aplaistydami gerą tradiciją. Maximos parduotuvėj net inkasatorius paprašė atsigerti šampo :D O vat po 40 metų aš nuvažiavus į šį festivalį jauniems žmonėms galėsiu pasakyti, kad šitos roko naktys man yra 43 :)) Beje, plakatas jau kabo ant sienos namuose.

Keletas vietelių, kur galima dar paveizėti kaip kas vyko: Crazytės nuotraukų albumas, creator nuotraukos (labai geros kelios nuotraukos su Deathstars).
Papuolėm į Lafestos.lt kadrą su draugais :) Labai miela kažkaip buvo save rasti :)
Iki kitų susitikimų, tegyvuoja rokas!!!

P.S.: pirmą, antrą ir trečią nuotraukas, kurias panaudojau įrašui, padarė Antanas (jis labai norėjo būti paminėtas mano bloge, tad puiki proga tam.) Kitas nuotraukas padariau savo mobiliuoju :p

4 komentarai:

  1. Dar niekad nesu dalyvaves tokiam renginy :D

    AtsakytiPanaikinti
  2. vertėtų :) buvo visiškas pankas :D kai gėrimai liejasi laisvai, miegi daugiausia keturias valandas, naujų draugų krūva ir išgirstos mėgiamos grupės :)

    AtsakytiPanaikinti
  3. aha, labai geras :) dar vienas ir iš dalies panašus nusimato po savaitės

    AtsakytiPanaikinti