2009 m. gruodžio 18 d., penktadienis

Kada paskutinįkart buvote operoje?

Vakar vargais negalais patekau į operą po daugiau nei šimto metų :)
Žiūrėjom "Rigoletą".
Kadangi operhauzas nebuvo mano lankomiausių objektų sąraše, tai visai smagu buvo paspoksoti į kandeliabrus, kurie nedegė... Ragavau karšto šokolado. Kokia opera be jo.
Tada pažioplinėjau žiūrėdama į damų apdarus. Iš tikrųjų, tai galima ten pamatyti nuo turisto aprangos iki veidrodėliais žėrinčių švarkelių. Kai kas labai kelia juoką, bet kaip kas supranta, taip tas ir puošiasi.
O dabar keletas žodžių apie pačią operą. Bilietus gavom "grimerinėj": parteryje pačiam gale. Bet nenorėjom ten visiškai sėdėti ir pamatę tuščias vietas jomis ir pasinaudojom. O opera man patiko. Vieną iš solistų tai buvau mačiusi pernai metais Triumfo arkoj - Vaidą Vyšniauską. Labai įdomu buvo jį matyti veiksme. Kas labiausiai sužavėjo tai dekoracijos. O ar žinojote, kad operoje naudojamos video projekcijos? Ir jos "Rigolete" buvo tokios pseudo avangardinės, kad negalėjau patikėti, jog galima suderinti tokius skirtingus dalykus. Apie siužetą nepasakosiu, kiekvienas gali rasti virtualioj erdvėj, bet buvo visko: meilės, keršto, neapykantos, pasipūtimo ir blogio. Ir visa tai įvilkta geru garsu, puikiu orkestro darbu bei solistų atsidavimu. Buvo gerai. Manau, nueisiu į operą ne po belenkiek laiko, o turbūt kad greičiau, nes drįstu pripažinti, kad tai tikrai įdomu.
Turbūt visi žino šitą kūrinėlį, bet niekas net nepagalvojo, kad tai iš Verdžio operos "Rigoletas". Paklausyti galima čia.

4 komentarai:

 1. ne, ačiū, nereikia. tikiuosi nebūsiu nutįstas šiemet į operą. ne man.

  bet tau, Vilma, jei patiko, tai man (kuo aš ten vardu?), smagu :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. o kuo tu vardu? :))
  na, operas reikia rinktis. iš tikro yra tokių, kurių tikrai nenorėčiau klausytis.

  AtsakytiPanaikinti
 3. buvau gal prieš kokią 30 metų, nepamenu jau kada, bet kažkaip manęs operos visiškai netraukia.

  AtsakytiPanaikinti