2009 m. gruodžio 23 d., trečiadienis

Prancūzų Styvenas Kingas

Prisipažįstu - neskaičiau nė vienos Styveno Kingo knygos :)
Bet užtat skaitau prancūzų autoriaus Jean-Christophe Grangé, tituluojamo "prancūzų Styvenu Kingu", romanus. Jų yra išleista 3 lietuvių kalba (tikiuosi, kad bus išverstos ir kitos knygos). Originalo kalba nesiseka gauti, nebent pirkti internetu, kas manęs visiškai nedžiugina.
Perskaičiau kažkada seniai "Purpurines upes". Šis romanas yra ekranizuotas. Ir užsikabliavau. Romanas-detektyvas (kriminalinis/mistinis trileris - oj kiek daug galima apibūdinti)taip įtraukė, kad perskaičiau vos ne vienu ypu per pora dienų. Jau taip užburia ir taip netikėtai vystosi įvykiai... Todėl, tas susižavėjimas ir nepraėjo, ir teko progos įsigyti dar du romanus, kurie tobulai išversti. Tikrai tobulai, aš taip nesugalvočiau :)
Tai va, viskas ir prasidėjo nuo to. Kitą perskaičiau prieš gerą mėnesį "Akmenų sinodas". Šiame skaitinyje man labai patiko kuriamas moters personažas: tokia paprasta, bet kartu labai drąsi ir pasirengusi bet kokiems iššūkiams moteris. Žavu. Šita knyga gal mažiau patiko, nes rašo apie tokius keistus daiktus, kaip pvz. tokamakas. Bet šiaip irgi viskas keistai ten vystosi. Nepasakosiu siužetų, nes daug įdomiau skaityti knygas, kad ne viską žinai, kas, su kuo, apie ką ir kodėl.
O va paskutinis skaitalas "Juodoji linija". Seniai buvau ją nusipirkus, bet vis rankos nedaėjo :)) Tai vakar damušiau... Uoj... Labai geras trileris, labai geras skaitalas. Ir baigėsi totaliai ne taip, kaip galvojau. Šitas rašytojas visąlaik pritrenkia netikėtumu. Niekad nebuvo taip, kaip aš maniau, kad bus. Ir labai veža visi kriminaliniai įvykiai beigi žmogžudysčių vykdymo detalės. Nu super, ypač, kai dar fantazijos turi, tai dar prisikūri visokių nebūtų dalykų.
Visas knygas nusipirkau knygų mugėj, tai kainavo šiek tiek pigiau. Dabar labai laukiu ir vis pasitikrinu, gal jau išleista nauja knygelė. Jei kas pastebėsit, praneškit apie Žaną-Kristofą Granžė.

2 komentarai:

  1. ooo skamba kaip mano mėgstamas žanras :) reiks po švenčių jamt. o Kingas gerai, bet jis daugiau siaubiakus rašo, nei detektyvus :) pasiskaitai anotaciją ir galvoji "Gal šita nebus labai baisi...", paimi, ir paskui naktį sėdi susigūžus ir skaitai skaitai skaitai, nes atsitraukt neina, kad ir baisu :))) arba mano vaizduotė per laki.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Ghmmm... na jei jau prancuzu S.Kingas tai reiks paimt :) Prancuzu siaubo filmai man ziauriai patinka, tai manau knygos irgi neturetu but isimtis :)

    AtsakytiPanaikinti