2010 m. liepos 20 d., antradienis

Velniškas savaitgalis Devilstone open air'e

Pirmiausia tai noriu labai širdingai padėkoti Grabmedia.lt, Karoliui ir twitteriui už suteiktą galimybę visai netikėtai apsilankyti festivalyje Velnio akmuo. Aš labai labai norėjau jį aplankyti po Heinekeno, todėl vis sprendžiau, kaip čia viską susiorganizuoti, kai kvietimas tiesiog nukrito iš dangaus. Beliko susirasti kompaniją ir susikrovus kuprinę keliauti savaitgaliui į Anykščius. Kaip tariau, taip ir padariau. Dar paėmiau pigesnį bilietą bičiuliui (iš to patie twitterio :) Ko gero geriausia nauda iš šio soc. tinklo:) Verta kartais surizikuoti ir visiems bus gerai.
Taigi, sunkiosios muzikos mylėtojai ir metalo maniakai okupavę Dainuvos slėnį smagiai sau šėlo visą savaitgalį.
Bet tai kaip buvo linksma. Aš tai iš karto noriu pasidžiaugti, kad man šis festivalis visu organizuotumu, aplinka, publika, kompanija, muzika, triukšmu, bendravimu ir kitais mielais dalykais paliko didelį įspūdį ir gerą jausmą. Net nebuvo to, kas erzintų. Na, ok, biotualetai niekada nežavi :))
Važiavau ten paklausiusi tik keletos grupių dainų ištraukų. Iš karto užkabino ispanai Helevorn, nes jie groja mano mėgiamiausią metalo stilių - doom metal. Kaip ir tikėjaus, jie ir paliko didžiausią įspūdį. Malonu buvo klausytis, nors kai kurios žemos natos iš vokalisto gerklės nelabai sklandžiai skambėjo, bet bendravimas po koncerto su grupe visiškai nepaliko abejingos. Gavau autografą ir šiaip smagiai papliurpėm. Dar ir nupaparacinau.
Helevorn @ Devilstone
Jie tą visą laiką po penktadienio koncerto trynėsi tarp publikos, klausėsi koncertų, gėrė, valgė, maudėsi ir žaidė tinklinį su fanais. Nuostabi grupė.
Ir dauguma grupių vaikštinėjo sau laisvai. Vat čia ir yra mažųjų festivalių šarmas, nes gali prieiti ir pasisveikinti su atlikėjais, nusifotografuoti, sugerti. Visiems tik į gera :) Kai priėjau prie prancūzų grupės Nigthmare vokalisto ir jį užkalbinau prancūziškai, jis kažkaip nepatikėjo ir toliau angliškai bandė kalbėt, bet kai pasakiau daugiau sakinių, tada jau pliurpėm en francais :D Pirmas klausimas, kurį jis man uždavė, tai ar aš prancūzė, pasakiau, kad ne. Tada sako, tai tu Prancūzijoj dirbi? Na, žodžiu, žmogui menką šoką įvariau, bet baisiai gerą įspūdį Lietuvai padariau, kad vidury miškų galima ir prancūziškai pasišnekėti.
Pats baisiausias pasirodymas penktadienį tai Mayhem'ų buvo. Man ten kažkaip viskas makabriška buvo. Nelabai mėgstu tokio stiliaus, bet vaizdas buvo geras. Ir kai metė į žiūrovus mėsos gabalą... Ir kai paskui sutikom vaikiną, kuris tą mėsą pagavo. Normalus pusės kiaulės galvos gabalas. Tai pasiūlėm jam nueit į blyninę ir paprašyt į blyną susukt. Tai jis minėjo, kad to jau klausė, ir įtikino, kad į blyną tikrai netilps :)

Kitas dalykas, džiuginęs festivalyje - Rokoteka. Po visų koncertų :)
Ten ir meškiukai renkasi pašokti :)
Bear at Rockteque

O paryčiais buvo galima žaisti žaidimą: "Peršok miegantį metalistą":
Metal fan

Kitą rytą tiesiog traukė maudytis į upę. Oj kaip gerai, oj kokia gera upė. Man, kaip nemokančiai plaukti, tai ten buvo labai tinkamas gylis. Viskas puikiai, ir galvą išsiplauti galima. Šampūno paklausa labai didelė tapo pradėjus šampūnuotis. Gerai, kad neatbrido koks volasatas dviejų metrų ilgumo plaukais, o tokių ten buvo, tai būtų nieko nebelikę kitai dienai :)
Pusryčiai klausantis metalo:
Breakfast with metal music

Ir kas gali būti geriau? Gali. Alus 12h dienos.
Kitos dienos vinis buvo Tankard. Ot linksma kompanija. Tik tiek, kad per tą karštį buvom tiek išvėsę, kad valgėm ir gėrėm arbatą. Bet tai, ką klausėm, labai linksmino. Ypač jų bendravimas su publika. Atseit: "We are very serious band. We are singing not just about a beer and alcohol and someting like that. We have also serious songs. One of them is about death. It's called Die... with a beer in your hands..." :D Ir t.t ir t.t.
Taigi, viskas taip puikiai ir buvo. Negaliu daugiau išskirti kažkokių pasirodymų, nes man jie buvo visi vienaip ar kitaip įdomūs. Pvz. ryte groję Battalion stipriai suėjo, tada labai taip lengvą šoką įvarė olandai Izergrim su vokaliste antžmogiu :D Mergina kalba normaliai, o kai prasižioja dainuot, gaunas kažkoks šėtonas iš gerklės. Buvo wow. Klausiausi išsižiojus. Dar patiko Dominanz ir lietuviai Argharus. Kaip ir esu sakiusi, man labiausiai patinka klausytis metalo gyvai, tad esant nuotaikai gal ir teks dar pasidomėti labiau visais šiais kolektyvais.

O dabar linskmiausia atrakcija. Nugirsti pokalbiai iš masės :)

* Ateina linksmai nusiteikęs vaikinas prie gėrimų. Deda penkis litus ant prekystalio ir taria padavėjai:
- Man skystos duonos!
Padavėja:
- Jums su sūriu ar be?
Ryškiai susinervinęs vaikinas, nes toji nesuprato sąmojo:
- Nu kaip... Tada alaus tik.

* Pokalbis apie apdergtus biotualetus:
Mergina:
- Nu bet nesuprantu, kaip galima taip viską apvaryt, ir dar taip aukštai...
Vaikinas rimtu tonu:
- Tu ką, nežinai? Metalistai visada šika prisitraukę prie lubų.

* Sekmadieno rytą, anksti anksti ryte vaikštinėjo vyrukas pirmyn atgal visus žadindamas:
- Vyrai, kelkitės, jau rytas... Vyrai, kelkitės, jau rytas...
Vienu momentu per miegus pasivaideno šienapjūtė :D :D

Ir dar vienas man asmeniškai nutikęs dalykas...
Maudausi upėje, gaivinuosi, o ranka mano po traumos dar vis parišta raiščiu. Šiaip tai aš jį vis nusiimu, kai reikia praustis ir t.t. bet tąkart labai nenorėjau nusiimti, nes paskui užima daug laiko vėl apsivynioti, tad galvoju, pasaugosiu nesušlapti ir bus ok. Taigi, stoviu iki pečių vandeny su iškelta dešine ranka ir bendrauju su bičiuliu. Krante esantys žmonės vis nusišypso ir pasijuokia iš mano traumos. Po kokių penkių minučių įbrenda vaikinas į vandenį. Su gipsu. Ant dešinės rankos. Atbrenda iki manęs ir stovim jau dviese su iškeltom dešinėm rankom ir šnekam kaip kuris susižalojom :) Kas matė, tikrai buvo smagus vaizdelis. Todėl aš noriu perduoti linkėjimus tam vaikinui, kurio net vardo nepaklausiau ir palinkėti greičiau sveikti.
Kitais metais būtinai važiuosiu į šį festivalį, jeigu tik vyks.
Linkėjimai metalo maniakams Vyteniui ir Vadimui ir dėkui už kompaniją.

P.S.: keletas nuotraukų yra čia. Fotografuota soniu eriksonu, tad kokybė so so. Kažkaip visiškai nesinorėjo tampytis fotoaparato, nes norėjosi ramybės, atsipalaidavimo ir jokių bereikalingų daiktų :)

3 komentarai:

 1. Uber geras pasakojimas :) total geris :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ar gerai matau ir šiemet tvoros buvo atitrauktos toliau? :) Anykštėnams nebepavyko nemokamai pažiūrėt metalistų? :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. @Anonimiškas: dėkui ;)
  @m:aš pernai nebuvau, tai net nežinau iki kiek buvo atitrauktos tos tvoros. bet šiais metais irgi matėm žmonių, kurie per mišką atėjo iki tvoros ir sau smagiai su šunimis ir su draugais stebėjo koncertus :)

  AtsakytiPanaikinti