2010 m. rugpjūčio 19 d., ketvirtadienis

Skaniausia pasaulyje marmaliūzė

Labai jau kartais vasaros metu aš pasigaminu skaniai pavalgyt. Per darbus ir kitokius laisvalaikius net nelieka normaliai laiko naminiam maistui, tad tenka maitintis tuo, kas greičiausiai pasigamina arba nusiperka.
Šiandien sugalvojau, kad reikia grįžti namo anksti, nes šiek tiek sumažėjo darbe krūvis, tad galiu išeiti normaliu laiku.
Parduotuvėj radau pigių baklažanų. Vieną paėmiau, ir dar pomidorų nusipirkau.
Maistas
O gavosi vat kas.
Jums reikės:
šiek tiek mėsos (aš randu šaldymo kameroj tik kiaulienos šiuo metu.)
vienas baklažanas,
vienas svogūnas,
šiek tiek česnako,
kario, aitriosios paprikos, juodųjų pipirų, žalių raudonėlių ir žalių čiobrelių (šitie du auga pas mane ant palangės),
labai nedaug sojų padažo,
garnyrui labai mėgstu ryžius, o salotoms - pomidorai su persiladų prieskoniais (kažkokie Santa Maria - česnakas su petražolėm) ir alyvuogių aliejumi.
Alyvuogių aliejų naudoju ir kepimui. Beje, česnakus pakepiau kaip Jamie Oliver'is :D Prieš dedant mėsytę kepti, nepjaustytus česnakus pakepinau aliejuje, kad jie išleistų kvapą, o paskui juos išėmiau.
Mėsytę su daug kario ir kitų prieskonių beigi baklažanus ir svogūną kepiau kad apskrustų, paskui įpyliau šiek tiek vandenuko, tada šiek tiek sojų padažo ir tą marmaliūzę troškinau, kol viskas skaniai pasigamino. Tada belieka įberti žalių prieskonių ir voilà :)
Skanaus!
P.S.: pagaliau normaliai išmokau valgyti lazdelėmis. Net maistas skanesnis atrodo.

2 komentarai:

  1. Kaip marmaliuzei tai kabinti saukstu labiau tiktu, negu pagaliukais. Toki ''bliuda'' gal butu imanoma pagaminti ir neminint korifejaus Oliverio. Neaisku, i ka cia ta aliuzija. Ar cia tinka alyvuoginis aliejus uz 7 lt, kur maciau ''Iki'', ar kitos markes...Jei naudosite tikrai pigius baklazanus is PC, ypac jei ispaniskus, tai prie visu prieskoniu puokstes dar gaunate nitrato. Bet- gut apetyt.

    AtsakytiPanaikinti
  2. man tamstos nuomonė visiškai neįdomi. baklažanai yra visada pigūs. alyvuogių aliejus naudojamas parvežtas lauktuvių iš Italijos. kabinti šaukštu neįdomu. visa prieskonių puokštė man yra skanu. o jei kas nepatinka, galit net ir neskaityti. pižonai sucks.

    AtsakytiPanaikinti