2010 m. spalio 7 d., ketvirtadienis

Buvau krašto muziejuj

Šiandien iki apsilankymo pas dantukų fėjiną, turėjau šiek tiek laiko ir užėjau į labai labai atsinaujinusį Pasvalio krašto muziejų.
Itin maloniai nuteikė visa atmosfera. Bilieto kaina suaugusiam - 2 litai... Praleidau gal kokią pusantros valandos ir įdomių dalykų man pripasakojo netikėtai pasirodžiusi muziejaus darbuotoja. Tikrai taip nebūčiau susiradusi pati :) Didelė pagarba... Be įvairiausių eksponatų ekspozicijos, ten dar vyksta visokios parodos. Šį mėnesį veikia jaunųjų fotografų paroda.(Man taip atrodė, kad ten jaunųjų:)
Taigi, surinkti visokiausi rakandai iš įvairių Pasvalio rajono pakampių. Pasakojo, kad pradžioj, kol muziejus kūrėsi, eksponatus mielai dovanojo žmonės. Paskui, kai jau muziejus prakuto, imta reikalauti pinigėlių už naujus... Kai kurie daiktai yra laikinai pasiskolinti.
Labiausiai tai nustebino muziejaus kompiuterizavimas. Yra keletas ekranų, kur galima pavartyti smegduobių nuotraukas, kurios užfiksuotos mūsų krašte. Galima nuosekliai stebėti žemėlapyje ir kituose paveikslėliuose smegduobių susidarymo schemą. Labiausiai patiko, kad atidarius sienoje įmontuotas dureles, randi tremtinių visokių daiktų ekspoziciją ir tarp jų lyg netyčia įdėtas ekranėlis, kuriame rodomos tremtinių nuotraukos. Šalia jo, fotoaparatas, kuriuo tos nuotraukos užfiksuotos. Genialu! Ir tikiu, kad vaikus tai ypač sudomina. Kaip ir netikėtai maloniai nuteikia smuiko muzika, kuri pasigirsta įmetus pinigėlį į gatvės muzikanto Antanėlio kepurę (stilizuotas gatvės muzikantas - netikras:) Žmonės kalba, kad toks vaikas tikrai grodavo Pasvalio pagrindinėj aikštėj. Ir dar sužinojau, kad Pasvaly šaligatviai buvo ne tik išgrįsti, bet ir padengti medinėm lentom, kad būtų švariau vaikščioti.
Žodžiu, grįžau pilna įspūdžių. Ir jei važiuosit pro Pasvalį - užsukit ten. Nepasigailėsit.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą