2011 m. sausio 19 d., trečiadienis

PNK 2011: Europa Lietuvoje II

Tęsiame Eurotripą toliau :) Pirma dalis čia.
Pasižvalgę po Veneciją, pasukom link Jonavos pro Achemos industrinį peizažą. Ir netrukus pamatėm labai gražų statinį.
Skarulių bažnyčia
Gotikinė Skarulių bažnyčia Mums besigrožint ir besiklausant puikios istorijos, kur buvęs kur nebuvęs atėjo vietinis gyventojas. Kažkaip traukėm žmones. Tai diedelis eidamas link mūsų tarė:
- Dabar bus roko muzika.
Ir nubrido link varpinės. Ir paskleidė dievišką "dan dan dan". Ilgokai kažkaip užtruko šis muzikinis pasirodymas, tada pradėjo rinktis žmonės. Taip ir nelabai supratom, kokia ten proga tie varpai skambėjo.
Toliau mūsų keliai vedė į Paryžių.
Paris
Bet kad tikrai ten nieko nėra :)) Sodyba saugoma vilkšunio ir ženklas, draudžiantis eismą. Pakalbėjom prancūziškai, tada nusifotografavom, pasimurkdėm sniege.
Netoli Paryžiaus turi būti ir Londonas. O jį sekėsi rasti sunkiau. Po antro dublio ir paklaidžiojimo miške, radom teisingą posūkį ir sodininkų bendriją Londonas. Ten šalia toks pat medinis išskaptuotas ženklas esti.
London
Taigi va, didieji miestai aplankyti. Metas susipažinti su Jonavos senamiesčiu. Neslėpsiu, vaizdas skurdokas. Miestas labai naujas, tik likę keletą senų pastatų, kurie apleisti, išdaužytais langais...
Vieną objektą radom - Žydų sinagogą.
Jonavos žydų sinagoga
Šiek tiek vaizdelis baisokas... Ir net nepanašu, kad kas nors ateityje pasirūpintų paveldu.
Na, bet mes čia ne politikuoti važiavom, tad dar vienas pliusas pagal programą turėjo būti uždėtas aplankant Žeimių dvarą. Jis randasi apie penkiolika kilometrų nuo Jonavos važiuojant link Kėdainių. O pasirodo, ten patekti nėra paprasta, nes dvaras kaip ir privatus. Labai gerai, kad prieš kelionę dar pasiskambinau į Jonavos turizmo informacijos centrą. Šiaip visiems labai rekomenduoju, jei ruošitės lankyti kokias nors apylinkes, pasiskambinkit į vietos TIC. Ten žmonės tikrai nuoširdžiai patars, padės, supažindins. Moteris iš TIC pati pasisiūlė paskambinti, kad teritorija nebūtų uždaryta, ir man dar davė žmogaus telefono numerį, kad praneščiau, jog atvažiuosim apžiūrėti. Kadangi buvau patikinta, kad viskas bus gerai, šį dvarą apžiūrėjom iš visų pusių. Iš tolo, atrodo jis labai didingai. Ir labai įdomu būtų jį pamatyti vasarą, kada parkas žaliuoja.
Žeimių dvaras
Ką gi, ir mūsų kelionė jau eina į pabaigą. Patraukėm link prabangiosios Šveicarijos. Už jos buvom išsinuomavę kaimo turizmo sodybą su pirtimi atsigavimui po be proto smagios ir įdomios kelionės.
Switzerland
Šveicarijoj jau lijo, buvo labai šlapia ir dar mašinytės dvi įkrito į pusnį... Bet greitai jas išvadavom ir važiavom ilsėtis. Dabar bus visiškai nepaslėpta reklama. Ilsėjomės Survilų sodyboj. Iki tobulybės gal kai kam ko nors ir trūko, bet aplinka, šiluma ir vakarienė dideliam draugų rate, kažkaip labai jau viską papirko. Pailsėjom puikiai. Beje, ta moteris, su kuria kalbėjau telefonu Jonavos TIC, pasirodo, šioje sodyboje gyvena :) Koks sutapimas.
Viską susumuojant, gavosi labai puiki pažintinė krašto lankymo kelionė. Ir Lietuvoje juk turime dar daug ką lankyti. Taip kiekvienais metais imant po kelis rajonus iki senatvės turėsim ką veikti :)
Na, o pabaigai unikalus snieginio meno kūrinys pavadinimu "Papiktinta meška".
Snowbear
Ji skiriama visiems draugams, dalyvavusiems kelionės rengime, organizavime, vairavime, maisto gaminime, nuotaikos kūrime, dainavime ir smagybių galvojime bei visame kame: Petrui, Giedrutei, Dariui, Audrei, Mingailei, Domui, man, Kostui, Agnei, Rūtai, Indrei, Ingai ir Tadui.
Dėkui kad buvot, lauksim kitų kelionių :)

4 komentarai:

  1. Puiki kelionė. Planavau ir aš praėjusią vasarą tokią pasidaryti, bet kažkaip nusistūmė rudeniop ir žiemop. Reiksi pavasarį vistik susiruošti, juolab, kad dabar atlieku dvarų apskaitą Kauno apskrityje - lankytinų vietų uj-oj-aj kiek ;)

    AtsakytiPanaikinti
  2. sekmadienį patingėjom apžiūrėti Barborlaukio dvarą, nors buvom visai šalia. bet kažkaip orai nedžiugino, o išsinešus mašinas iš pažliugusio sniego norėjosi tik namo. ai va, nepaminėjau, kad labai sunkiai sekėsi išvažiuoti, tai kone tris kilometrus lydėjom mašinytes :)

    AtsakytiPanaikinti
  3. Ajoo, fotkėse mačiau, gėris ans yra, planuoju pavasariop prasukti. Dabar pamažu peržiūrinėju Lietuvos dvarų aprašymus ir tik dabar suvokiau, kad dauguma dvarų yra/buvo mediniai

    AtsakytiPanaikinti